Prince Gentlemen’s Shop AB (Stockholm)

  • Plats
  • Kontakt
  • Öppettider
  • Recensioner

Prince Gentlemen's Shop AB är en exklusiv klädbutik belägen på Nybrogatan 9 i Stockholm. Med ett imponerande betyg på 5/5 från 12 nöjda kunder, har denna butik etablerat sig som en av de främsta destinationerna för herrkläder i staden.

Butiken erbjuder ett brett urval av högkvalitativa kläder, skor och accessoarer som passar den moderna gentlemannen. Kunder berömmer den vänliga och professionella personalen som alltid är redo att hjälpa till och ge råd om de senaste trenderna och stilar.

En av kunderna har uttryckt sin lojalitet genom att säga: "I denna förnämliga butik har jag handlat det mesta av mina kläder under ca 30 år och alltid lämnat butiken med ett stort leende." Detta är ett tydligt tecken på den exceptionella kundservice och kvalitet som Prince Gentlemen's Shop AB erbjuder.

Med generösa öppettider från måndag till lördag, är det enkelt att hitta den perfekta outfiten för alla tillfällen. Oavsett om det är en elegant kostym för en affärsmöte eller en avslappnad skjorta för en helgutflykt, har denna butik det mesta av det bästa.

Ta chansen att besöka Prince Gentlemen's Shop AB och upplev den förstklassiga servicen och det imponerande utbudet av herrkläder. Välkommen!

Butikens plats

Adress: Nybrogatan 9
Postnummer: 114 34
Plats: Stockholm
Koordinater: 18.07693, 59.3342293

Foto Prince Gentlemen

Information om butiken

Butikens kategori:

Klädbutik

Kontaktuppgifter

Telefon: +46 8 611 78 88
Webbplats: http://www.princestockholm.se/

Öppettider:

Öppettider Idag

: 10–16
Måndag:10–18
Tisdag:10–18
Onsdag:10–18
Torsdag:10–18
Fredag:10–18
Lördag:10–16
Söndag:Stängt

Kundrecensioner:

Recension på Google: 5.00 av 12 recensioner

Recensioner per Stjärnor:

12 Recensioner
0 Recensioner
0 Recensioner
0 Recensioner
0 Recensioner

Exempel på kundrecensioner:

I denna förnämliga butik har jag handlat det mesta av mina kläder under ca 30 år och alltid lämnat butiken med ett stort leende.
Jag har handlat i denna butik sedan tonåren i början 2000-talet. Ägaren är oerhört trevlig och serviceinriktad. Kvalitén på kläderna är väldigt hög. Jag köpte ett par flanellbyxor med extrem hög kvalité som höll i fyra år till skillnad mot vissa andra herrekiperingar där flanellbyxor inte håller längre än en säsong. Manchesterbyxorna är också av väldigt god kvalité. Jag lämnar mina allra högsta rekommendationer till denna ypperliga affär som precis som namnet är en kunglighet för herrkläder.
Här ska man handla! Trevlig personal och ett mycket bra urval av allt från skjortor till skor. Köp inte bara en skjorta - köp två!! så säger jag till min man
Jag har köpt lite av varje genom åren i denna förnämliga butik - mest byxor, kavajer och tröjor. Alltid trevligt och professionellt bemötande.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *