Lata Pigan (Vela)

  • Plats
  • Kontakt
  • Öppettider
  • Recensioner

Låt dig förtrollas av det unika utbudet på Lata Pigan, en butik fylld med vintagekläder och accessoarer i Tillinge, Sverige. Med en imponerande rating på 4,1 av 5 från 89 recensioner på Google, är det tydligt att kunderna älskar det här lilla paradiset för vintageentusiaster.

I denna charmiga butik hittar du allt från retrotyger och porslin till klassiska klädesplagg från olika epoker. Varje plagg är noggrant utvalt och presenterat med stor personlighet och kunskap av den proffsiga ägaren. Kunderna berättar om det trevliga mottagandet de får och den fantastiska upplevelsen av att handla hos Lata Pigan.

Utforska de två lador fyllda med fantastiska vintagefynd och låt dig inspireras av det välsorterade och välvårdade utbudet. Oavsett om du är på jakt efter en unik 70-talsklänning, eleganta ulltyger eller retroaccessoarer, har Lata Pigan något för alla vintageälskare.

Även om priserna kan vara något högre, får du definitivt valuta för pengarna när du handlar på Lata Pigan. Kvaliteten på kläderna och accessoarerna är oslagbar, och varje besök lovar en spännande upptäcktsfärd bland tidlösa vintagefynd.

Ta dig tid att besöka Lata Pigan och upplev den magiska atmosfären i denna butik fylld med historia och charm. Vare sig du är en erfaren vintageentusiast eller bara nyfiken på att utforska det retroinspirerade utbudet, kommer du garanterat att hitta något som faller dig i smaken hos Lata Pigan.

Välkommen till Lata Pigan – din destination för unika vintagefynd i Tillinge, Sverige. Besök oss och låt dig inspireras av det bästa inom vintagekläder och accessoarer!

Butikens plats

Adress: Tillinge
Postnummer: 745 94
Plats: Vela
Koordinater: 16.9689463, 59.600577

Foto Lata Pigan

Information om butiken

Butikens kategori:

Butik – vintagekläder

Kontaktuppgifter

Telefon: +46 73 649 15 73
Webbplats: https://sv-se.facebook.com/LataPigan/

Öppettider:

Öppettider inte tillgängliga

Kundrecensioner:

Recension på Google: 4.00 av 89 recensioner

Recensioner per Stjärnor:

50 Recensioner
14 Recensioner
12 Recensioner
7 Recensioner
6 Recensioner

Exempel på kundrecensioner:

Härligt u0026 Livsfarligt, Lata pigan är bäst hittade ett par fantastiska och nytvättade Lee jeans från 70-talet, 2 lyxtyger i ull en sommar klänning i bästa färgerna och ett par supercoola träskor. Ett paradis för tygnördar och sakletare, nästan omöjligt att åka därifrån tomhänt. Håller ni med om att jag fick en väldigt snygg rumpa i de här jeansen?
Härlig vintage med massor av fina tyger, kläder och prylar. Kunnig och proffsig ägare.
Osannolikt ställe; en pärla, ett måste för den som gillar vintage!
Två lador med fantastiskt sortiment av vintagekläder, porslin och designtyger. Allt snyggt presenterat, med stor personlighet, kunskap och vänlighet.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *